Kümblustünnid, mida rahavasuus pisut ekslikult ka tünnisaunadeks kutsutakse, koguvad üha enam poolehoidjaid ning leiavad endale koha kodudes, kus sauna- ja veemõnudest lugu peetakse.

WP_003308

Ühelt poolt aitab kümblustünni populaarsuse fenomenile tublisti kaasa meie põhjamaine kliima – sõltumata aastaajast on 37-39 kraadises vees kümblemine lihtne viis veeta meeldivalt aega ja pakkuda oma kehale lõõgastust.

Teisalt pole vähetähtis sotsiaalne aspekt – tehislik kuumaveeallikas meelitab saunaõhtul kokku pereliikmed, sõbrad ja kolleegid, pakkudes toredaid seltskondlikke hetki.

Nii kummaliselt kui see ka ei kõla, toob kümblustünn majja ka omajagu romantikat. Kujutage end ette istumas lõõgastununa veidi auravas soojas vees ja imetlemas pea kohal selget tähistaevast. Taolist kombinatsiooni võib leida vaid mõnest haruldasest kuumaveeallikatega rahvuspargist.

Millist kümblustünni eelistada?

Kümblustünnide valmistamine ja müük on viimastel aastatel suure hoo sisse saanud ja neid võib soetada igas suuruses, erinevatest materjalidest ning erinevast hinnaklassist. Seega pole kümblemiseks mõeldud tünnid ammu enam luksuskaup, vaid on taskukohased paljudele.

Kümblustünni ostmine ja paigaldamine on iseenesest lihtne, kuid tuleb meeles pidada, et korralik tünn on vastupidav ilmastikuoludele ja teistele keskkonnamõjudele, omab kvaliteetset küttekollet, on kergesti hooldatav ning sulandub visuaalselt kenasti ümbruskonnaga, kuhu see paigaldatakse.

Üheks heaks tootenäiteks on osaühing Plasterali pakutav integreeritud ahjuga kümblustünn, mille sisu valmistamiseks on kasutatud lihtsasti hooldatavat klaasplastikut ning välisviimistluses taaskasutatavat plastikut ehk niiöelda rohelist toodet.

Tünni alusraam ja lamineeritud küljelauad on valmistatud ümbertöödeldud plastikust, tünni sisu ehk vann ja vanni kate aga klaasplastikust – kõik materjalid tagavad tootele pika kasutusaja ja lihtsa hoolduse. Sisuliselt on Plasterali kümblustünn hooldusvaba, näiteks küljelaudade hooldamiseks ei tule erinevalt mitmetest teistest kümblustünnide mudelitest tulevikus teha enam mingeid kulutusi.

Eraldi tasub ära märkida, et vannis on kaks spetsiaalset lastele mõeldud istekohta. Saadaval on nelja värvi (valge, sinine, hall, pruun) sisu ja ka erinevates värvitoonides laudist.

Uuri rohkem infot Plasterali kümblustünnidest siit.