Hiljuti läbi viidud Eesti Saunainstituudi uuringust selgus, et paljud majaomanikud kasutavad kvaliteetseid Plasterali kümblustünne aastaringselt, aga teadlikumad lausa kõigil neljal aastaajal – kevadel, suvel, sügisel ja talvel.

Saunainstituudi uurijad külastasid üht pealinna eramupiirkonda ja vaatlesid, kuidas veetsid oma nädalavahetust perekonnad Kuusk, Tamm ja Saarepuu.

Täpsuse huvides tuleb nimetada, et tegemist oli päikeselise laupäevase pärastlõunaga.

Kikivarvule tõustes ja üle heki perekond Kuuse hoovi kiigates, märkasid instituudi töötajad terrassi sisse ehitatud Plasterali kümblustünnis sulistavaid ülemeelikuid teismelisi, kes pritsisid üksteist veepüssidega.

Perekond Tamme koduõuel oli lausa kaks Plasterali kümblustünni. Miks? Aga loomulikult sellepärast, et suur pere saaks korraga saunamõnusid nautida.

Saarepuude tagahoovis oli esialgu vaikne, kuid siis prantsatas lahti sauna uks ja pereisa koos paari sõbraga maandusid Plasterali kümblustünnis. Häälitsused, mis sealt kostsid, viitasid ülimale rahulolule.

Saunainstituudi uuringu kokkuvõttes öeldakse, et tõendeid, mis viitavad Plasterali kümblustünni lõõgastavale toimele, jagub rohkemaks kui üheks põhjalikuks teadustööks.

Tule tutvu Plasterali kaasaegsete kümblustünnidega eeloleval nädalavahetusel toimuval Jäneda Aia- ja Lillepäevadel (25.05-26.05). Samuti leiab Plasterali esindajad Pärnust Grillfestilt (07.-08.06) ja Avinurme Tünnilaadalt (23.06).